Ciepłownia Miejska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Szydłowcu zaprasza do udziału w Postępowaniu o udzielenie Zamówienia na realizację zadania pn. „Rozwój Szydłowieckiego Klastra Energetycznego – działania przedinwestycyjne” w ramach Inwestycji B2.2.2/G1.1.2 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO): Inwestycje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Część A (wsparcie przedinwestycyjne): Działanie A.1: Rozwój istniejących klastrów energii.
Znak sprawy: KE/CM/25
Termin składania ofert: 7 lutego 2025 roku, godz. 14.00
Termin otwarcia ofert: 7 lutego 2025 roku, godz. 14.15
Postępowanie rozstrzygnięte:
Informacja o rozstrzygnięciu postępowania (plik PDF 553 KB)
Protokół z postępowania KE/CM/25 (plik PDF 1 MB)
Dokumentacja:
Zapytanie ofertowe (plik PDF 610 KB)
Załącznik nr 1 – Formularz oferty (plik DOC 368 KB)
Załącznik nr 2 – Wykaz usług (plik DOC 363 KB)
Załącznik nr 3 – Wykaz osób (plik DOC 365 KB)
Załącznik 4 – Wskazówki dot. opracowania koncepcji rozwoju (plik PDF 245 KB)
Pytania i odpowiedzi do zapytania ofertowego:
Pytanie: Czy Zamawiający zapewni uczestnictwo minimalnej liczby osób w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym wymaganym w rozdziale III 1. 1)? Wykonawca nie ma wpływu na liczbę osób, która pojawi się na spotkaniu. Czy Zamawiający dopuszcza usunięcie informacji o 25 osobach z wymagań?
Odpowiedź: Zapewnienie uczestnictwa minimalnej liczby osób w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym wymaganym w rozdziale III 1. 1) pozostaje obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie dopuszcza możliwości usunięcia informacji o 25 osobach z wymagań, z uwagi na to iż informacja ta wynika bezpośrednio z wniosku złożonego przez Zamawiającego w naborze B2.2.2 – wsparcie przedinwestycyjne – Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne, Krajowy Plan Odbudowy, na podstawie którego został przyznany grant.
Pytanie: Czy Zamawiający dopuszcza modyfikację punktu 1. 2) b) (1) w rozdziale VI dotyczącym wykonania usług z zakresu przygotowania koncepcji inwestycyjnych? Wartość takich usług skierowanych do społeczności energetycznych przed programem B2.2.2 zapewniającym dofinansowanie była znacznie poniżej 100 tys. zł. w związku z czym problematyczne lub wręcz niemożliwe może być wykazanie usług przekraczających tę wartość. W związku z tym wnosimy o usunięcie limitu cenowego z tego punktu SWZ.
Odpowiedź: Zamawiający nie dopuszcza modyfikacji punktu 1. 2) b) (1) w rozdziale VI dotyczącym wykonania usług z zakresu przygotowania koncepcji inwestycyjnych. Kryteria określone w tym punkcie pozwalają na wybór Wykonawcy, który dysponuje doświadczeniem przy realizacji projektów o skali porównywalnej z przedmiotem zamówienia będącym przedmiotem niniejszego postępowania. W ocenie Zamawiajacego, wynikającej z analizy rozstrzygniętych postępowań, dotyczących wykonania podobnych opracowań, próg ten został ustanowiony prawidłowo.
Pytanie: Czy Zamawiający dopuszcza modyfikację punktu 1. 2) b) (2) (c) w rozdziale VI dotyczącym dysponowania ekspertem ds. prawa energetycznego? Projekt koncepcji rozwoju klastra realizowany jest zazwyczaj przez inżynierów z zakresu energetyki do realizacji takiego zakresu nie jest konieczne wykorzystywanie osoby z wykształceniem prawniczym. Zapis taki znacznie zmniejsza konkurencyjność oferentów w przetargu, a nie wpływa na zwiększenie jakości usługi. W związku z tym wnosimy o usunięcie tego punktu z SWZ.
Odpowiedź: Zamawiający nie dopuszcza modyfikacji punktu 1. 2) b) (2) (c) w rozdziale VI dotyczącym dysponowania ekspertem ds. prawa energetycznego. Elementem przedmiotu zamówienia, oprócz analiz technicznych, jest także analiza prawna, której rzetelne wykonanie wymaga udziału osoby o odpowiednich kwalifikacjach, określonych przez Zamawiającego w punkcie 1. 2) b) (2) (c) w rozdziale VI dotyczącym dysponowania ekspertem ds. prawa energetycznego.
Pytanie: Czy Zamawiający dopuszcza modyfikację punktu 1. 2) b) (2) (d) w rozdziale VI dotyczącym dysponowania ekspertem ds. geoinwentaryzacji? Projekt koncepcji rozwoju klastra realizowany będzie przez inżynierów z zakresu energetyki, którzy posiadają umiejętności z zakresu sporządzania map energetycznych. Wymóg posiadania w zespole osoby z wykształceniem z zakresu geografii lub geodezji i kartografii znacząco zmniejsza konkurencyjność oferentów w przetargu, a nie wpływa na zwiększenie jakości usługi. W związku z tym wnosimy o usunięcie tego punktu z SWZ.
Odpowiedź: Zamawiający nie dopuszcza modyfikacji punktu 1. 2) b) (2) (d) w rozdziale VI dotyczącym dysponowania ekspertem ds. geoinwentaryzacji. Opis przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie map infrastruktury energetycznej znajdującej się na terenie potencjalnej społeczności energetycznej. Rzetelne wykonanie tej czynności wymaga osoby o odpowiednich kwalifikacjach. W postępowaniach dotyczących podobnego zakresu prac przy realizacji koncepcji rozwoju społeczności energetycznych standardem jest udział eksperta ds. geoinwentaryzacji w zespole autorskim.